Tundub, et mehed polegi lihtsad nagu Nokia kummikud

Ükspäev andis Daki mulle möödaminnes lugemiseks oma uue raamatu “Meestest, lihtsalt”, mille ma ühikasse vedasin ja ilma pikemalt mõtlemata oma laua ülemisse sahtlisse kõige peale asetasin. Järgmisel hommikul tubade ülevaatuse ajal leidis selle ürituse läbiviija, et kuna mitte kusagilt ei olnud kinni hakata (meil on juba piisavalt suured kogemused selles vallas), siis võiks otsida sahtlipõhjadest tolmu, äkki on midagi kusagile jäänud. Ilmselt võis taolise pealkirjaga trükise nägemine temas imelike küsimusi tekitada, kuid koristamata sahtlipõhja varjas raamat ära küll, mille eest suured tänud Dakile, kuna ka seekord pidi ülevaataja meie juurest puhaste sõrmeotstega lahkuma.

Kui ma siis õhtupoole raamatu sihipäraselt kasutusse võtsin, oli raske teda käest panna, sest sõnad olid ritta seatud tegelikult vägagi kaasahaaravalt. Ilmselt lõi välja igas inimeses peituv väike räpane uudishimu, mis ihkab vaadata teise inimese privaatruumi, et siis end kas samastada või rahuliku südamega paremaks pidada. Ja kuigi autorite sõnul on valdav enamus materjalist puhas fiktsioon, on minu arvates hoopis olulisem asjaolu, et kõik need lood oleks võinud täiesti vabalt ka päriselt juhtuda ja kindlasti on nad seda paljude inimestega lugematutes variatsioonides ka teinud, ainult maailm ei saa sellest kunagi teada. Ja tegelikult ei pruugigi see vältimata halb olla, sest pahatihti liigne avameelsus oma negatiivsete kogemuste kohta lööb valusalt tagasi, kuna paljud inimesed ei taju, et neile teatava konfidentsiaalsuse tingimusel edastatud info ei ole mõeldud nende seisukohavõttudeks või laiema ringi arutlusteemaks.

Nagu ma hiljem Dakile ka kommenteerisin, on raamatu üldine meeleolu ehk pisut liiga tume. Sest kui tegu on ilukirjandusega, mida ei esitata ajaloolise tõe pähe, siis on ju autori võimuses loo lõppu ühes ehk teises suunas muuta. Ja kuigi Daki arvates ei ole elus olemas õnnelike lõppe, võiks sarnaseid lühilugusid käsitleda elu vaheetapidena, mis üksikult võttes võiksid ju põhimõtteliselt lõppeda ka positiivselt isegi siis kui lõpptulemus on negatiivne.

Kui nüüd laskuda maailmaparandajana tagasi raamatu sisu juurde, tuleb minu arvates kõikidest lugudest välja üks asi – kommunikatsiooniprobleemid asjaosaliste vahel. Oma kogemustest tean, et tegelikult paljudele asjadele leiab lahenduse, kui oma murest piisavalt varakult rääkida. Suhteprobleemide puhul tuleb muidugi mängu see, et enamasti ei osata probleemi olemust piisavalt selgelt isegi enda jaoks sõnastada, saati siis veel muudele asjaosalistele arusaadavaks teha. Selleks on vajalik mingi ajaline ja vahel ka ruumiline distants, kuid siis on enamasti jäädavalt hilja midagi parandada. Üks järeldus, mis ma enda jaoks peale lugemist tegin, võiks kõlada umbes nii: maailma paremaks tegemine ei ole üldse raske, piisab ainult sellest kui iga mees teeb ühe naise tõeliselt õnnelikuks. Isegi kui see õnn ei ole igavene. Ja ärge keskenduge paaniliselt Selle Õige otsingutele, sest kuigi kusagil on ta kindlasti olemas, ei pruugi te kunagi temaga ühte punkti sattuda. Kogu oma energia sellele kulutades jalutate te kindlasti mööda vähemalt ühest inimesest, kes teatud tingimustel võiks teie jaoks kasvada selleks õigeks.

Advertisements

2 kommentaari to “Tundub, et mehed polegi lihtsad nagu Nokia kummikud”

  1. […] juhul, kuna ma kõigile räägin, et lugege ja andke vastukaja, eriti mehed – siis ükskord läks nüüd õnneks kah. Ja nüüd ma istun siin ja mõtlen selle […]

  2. […] lihtsalt” raamat on pannud inimesed küsima ja vastama mehe-naise suhete teemal: Daki siin, Ragnar siin, Sepp siin, Triin siin… Pille-Riin siin… Võibolla keegi […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: